Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image

CZARNOGÓRA - OBÓZ MŁODZIEŻOWY

Obóz - Czarnogóra - 11 dni

TERMIN: do uzgodnienia

CENA: do uzgodnienia

PROGRAM:

1 dzień:

Wyjazd Z Krakowa o godz 8.00. Przejazd przez Czechy, Austrię - krótki spacer po Wiedniu; przekroczenie granicy słoweńsko - chorwackiej, nocleg w autokarze.

2 dzień:

Przejazd do PLITWICKIEGO PARKU - jednego z najstarszych i największych w Chorwacji, z unikalnym, kaskadowym układem błękitnych jezior - spacer po parku oraz przejażdżka łodziami (11,5 EUR), czas wolny. Wyjazd do średniowiecznego miasteczka ZADAR - spacer po mieście, zwiedzamy starówkę; katedrę św. Anastazji i kościół Św. Donata, morskie organy. Zakwaterowanie w okolicy Makarskiej, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Wyjazd do TROGIRU zwanego "małą Wenecją" - zwiedzanie miasta m.in.: PAŁAC CIPIKO, RATUSZ MIEJSKI, KATEDRA ŚW. WAWRZYŃCA oraz BRAMA MIEJSKA wraz z murami obronnymi, czas wolny. Następnie przejazd do stolicy Dalmacji SPLITU - zwiedzanie miasta m.in.: ruiny PAŁACU DIOKLECJANA, KATEDRA ŚW. DUJA (1,5 EUR) oraz gotycki STARY RATUSZ, czas wolny. Spacer na WZGÓRZE MARJAN - panorama miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Medjugorje, nawiedzenie kościoła Św. Jakuba, przejście na Górę Objawień Pobrdo, po drodze odmawiamy różaniec lub wyjście na góre Kierjeżewać. Przyjazd na obiadokolację i nocleg.

5 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DUBROWNIKA zwanego "perłą Chorwacji". Zwiedzanie miasta m.in.: BRAMA PILE, KLASZTOR FRANCISZKANÓW wraz z XIV w. APTEKĄ (2 EUR), KATEDRA i SKARBIEC (3 EUR) oraz MURY MIEJSKIE (4 EUR), spacer słynną ULICĄ STRADUN, czas wolny. Przejazd do hotelu w Czarnogórze; obiadokolacja, nocleg.

6 - 9 dzień:

Zwiedzanie Czarnogóry: Budwa, Kotor. Śniadanie, wypoczynek na plaży i realizacja wybranego programu turystycznego. Obiadokolacja, nocleg.

10 dzień:

Śniadanie, pakowanie i wykwaterowanie. Przejazd przez Czarnogórę.

11 / 12 dzień:

Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację do kraju, przyjazd w godzinach nocnych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd autokarem (klimatyzacja, toaleta, barek, video);
  • 9 noclegów (pok. 3, 4 - os. z łazienkami);
  • 9 śniadań i 9 obiadokolacji;
  • opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem (nie oprowadza po muzeach);
  • ubezpieczenie KL + NW.

Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie wszystkie wycieczki w cenie. Orientacyjne ceny podano w programie. Na wybrane wstępy należy posiadać około 35 EUR.

Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych
30-018 Kraków, Al.Słowackiego 44
tel/fax: +48 12 415 52 10, +48 12 632 60 07
NIP 9451029016, Regon 350823236