Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image

WYCIECZKA - EGIPT - ŚLADAMI STAREGO TESTAMENTU

Taby, Kair, Giza, Góra Mojżesza, Petra

Cena i termin: do uzgodnienia

Drodzy Pielgrzymi !!

Kontynuując nasze podróże z Biblią zapraszamy na pielgrzymkę Śladami starego Testamentu do Egiptu. Kraj ten fascynuje pielgrzymów, którzy szukają pierwszych śladów chrześcijaństwa, jak również turystów podróżujących śladami najstarszych cywilizacji. Stary Testament przypomni Ziemię, do której uchodzi przed głodem naród Jakuba –Izraela. Z niewoli egipskiej wyprowadza ich Mojżesz i wędrują przez 40 lat. Wejdziemy na Górę Mojżesza, gdzie od Boga otrzymał kamienne tablice z Dekalogiem. O wschodzie słońca odprawimy tam Mszę Św. Do Egiptu również Św. Józef ucieka z Jezusem i Maryją, gdzie po dziś dzień w Kairze w koptyjskim kościele jest grota, w której Maria karmiła Dzieciątko. W Aleksandrii szukać będziemy śladów Św. Marka Ewangelisty. Prosimy o uwagi i zapraszamy na pielgrzymkowy szlak.

PROGRAM:

1 dzień:

Wylot do Taby oraz zakwaterowanie w hotelu 3*.

2 dzień:

Wypoczynek w hotelu (3* HB).

3 dzień:

Przejazd poranny do Kairu - największej solicy krajów arabskich. Zwiedzanie Muzeum Starożytności wraz ze wspaniałymi eksponatami z grobowca Tutanchamona, posągami a także innymi pamiątkami z okresu Państwa Egipskiego. W Gizie zobaczymy Sfinksa oraz słynne piramidy. Stary Kair - kościół koptyjski św.Jerzego. Nocleg w hotelu (3* BB).

4 dzień:

Przejazd do Aleksandrii, zwiedzanie, nocleg w Kairze.

5 dzień:

Przejazd do Taby, dzień wolny, nocleg w hotelu (3* HB).

6 dzień:

Góra Mojżesza wraz z Klasztorem Św.Katarzyny. Nocne wejście na Górę Synaj wraz z przewodnikiem beduińskim. Po wschodzie słońca zejście z góry, następnie zwiedzanie Klasztoru Św.Katarzyny. Jest to najstarszy, nieprzerwanie działający od 1600 lat klasztor. Znajduje się w nim studnia Mojżesza, Krzew Gorejący i Kościół Przemienienia Pańskiego z kolekcją ikon oraz słynna mozaiką bizantyjską. Powrót do hotelu 3* w porze obiadowej, kolacja i nocleg (3* HB).

7 dzień:

Petra - unikatowe miasto. Wycieczka do miasta wykutego w skałach przez Nabatejczyków 2200 lat temu, przejście przez kanion El-Sikh (1200m długości, 80m szerokości !!), Aleja Fasadowa, zwiedzanie skarbca i innych świątyń grobowych w Petrze. Gwarantowane wspaniałe zapierające dech w piersi widoki. Kolacja, nocleg w hotelu (3* HB).

8 dzień:

Powrót z Taby do Warszawy.

W/w program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych oraz godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

ŚWIADCZENIA:

  • przelot samolotem Warszawa-Taby-Warszawa,
  • 2 noclegi w Kairze (hotel 3* BB), 5 noclegów w Tabie (hotel 3* HB),
  • wyżywienie: obiad w Kairze (dodatkowe napoje płatne), kolacja w Kairze, obiad w Petrze (napoje dodatkowo płatne)
  • zwiedzanie Kairu, Aleksandrii, klasztoru Św.Katarzyny, Góry Mojżesza, Petry, rejs statkiem,
  • wszystkie przejazdy w czasie 7-dniowego pobytu wliczone są w cenę
  • opieka pilota / przewodnika (nie oprowadza po muzeach)
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż.
Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych
30-018 Kraków, Al.Słowackiego 44
tel/fax: +48 12 415 52 10, +48 12 632 60 07
NIP 9451029016, Regon 350823236