Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

PIELGRZYMKA DO FATIIMY - ŚLADAMI NIEPOKALANEJ

Turyn - La Salette - Lourdes - Fatima - Montserrat

TERMIN: 06-19 września 2020 r.

PROGRAM:

1 dzień:

Wyjazd z Krakowa o godz. 06.00 (po Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymkę). Przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch. Przejazd przez Wiedeń. Przyjazd do Tarvisio, zakwaterowanie w hotelu**/***, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień:

Po śniadaniu przejazd przez Włochy, krótkie zwiedzanie Mediolanu / jedna z najpiękniejszych katedr Europy, słynna La scala/ lub Turynu – katedra z Całunem, spacer. Przyjazd do hotelu**/*** w okolicach Turynu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu przejazd do La Salette, nawiedzenie Sanktuarium Płaczącej Madonny położonego w sercu Alp, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja. Udział we wzruszającym nabożeństwie wieczornym i procesji światła, nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Avinionu - Pałac Papieski, Katedra, słynny most na Rodanie. Przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu**, odpoczynek. Po obiadokolacji udział w nabożeństwie wieczornym przy Grocie Masabielskiej. Powrót na nocleg.

5 dzień:

Po śniadaniu całodzienny pobyt na terenie Sanktuarium: Msza Św., Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa i Piusa X), zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty. Obiadokolacja, Procesja Światła, powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień:

Po wczesnym śniadaniu przejazd wzdłuż Zatoki Biskajskiej na nocleg w okolicy Santiago de Compostella zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień:

Po śniadaniu, przejście pieszo do Katedry Św. Jakuba, Msz Św. Uniwersytet, Rua Mayor i Plaza Mayor Następnie przejazd do Fatimy Zakwaterowanie w hotelu *** , obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, Różańcu i procesji ze światłami, powrót na nocleg.

8 dzień:

Po śniadaniu - Droga krzyżowa i zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka- Adjustrel Udział w uroczystym nabożeństwie z okazji rocznicy objawień 13.IX. Nawiedzenie bazyliki, Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny, (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca świętego). Modlitwa własna. Obiadokolację i nocleg.

9 dzień:

Śniadanie. Ten dzień spędzimy na oodpoczynku na pięknej plaży w Nazare na Atlantykiem, a po drodze Batalha i Alcobaka – miasta objęte opieką UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.

10 dzień:

Po Śniadaniu przejazd do Avilli - miasta św. Teresy- spacer po średnowiecznnym mieście z doskonale zachowanymi murami miejskimi, Katedra, Starówka. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Madrytu.

11 dzień:

Po śniadaniu przejazd przez Saragosę na Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu*** na Costa Brava, obiadokolacja i nocleg.

12 dzień:

Po śniadaniu wyjazd do Sanktuarium Czarnej Madonny w Monserrat. Następnie przyjazd do Barcelony, spacer po mieście – Rambla, Sagrada Familia itd. Obiadokolacja i nocleg.

13 dzień:

Po śniadaniu wyjazd. Przez Hiszpanię na nocleg tranzytowy we Włoszech.

14 dzień:

Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych/nocnych.

W/w program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

ŚWIADCZENIA:

* przejazd autokarem LUX;
* 13 noclegów;
* 13 śniadań i 12 obiadokolacji;
* ubezpieczenie KL+NNW+bagaż;
* opieka pilota - przewodnika;
* opieka osoby duchownej;

Obligatoryjne kieszonkowe na bilety wstępu oraz audioprzewodnik - ok. 75 EUR.