Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU – GUADALUPE

SZLAKIEM PAPIEŻA PIELGRZYMA

TERMIN: listopad 2020 r.

1.      Wylot z lotniska Kraków o godz. 09.55 z międzylądowaniem we Frankfurcie. Przylot do miasta Meksyk w godzinach wieczornych ( g.19.05). Kolacja. Nocleg.

2.      Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Zwiedzanie tzw. Miasteczka Matki Bożej, na które składają się piękne kościoły i kaplice związane z kultem Madonny objawionej na Tepeyaku. Msza św. w jednej z górnych kaplic. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakupy pamiątek. Przejazd do strefy archeologicznej Teotihuacan, oddalonej o 48 km od stolicy. Wspaniałe Piramidy: Słońca, Księżyca, Pierzastego Węża są najczęściej fotografowanymi budowlami w całym Meksyku. Zwiedzanie zespołów pałacowych m.in. Quetzalpapalotla. Kolacja w pobliżu piramid. Krótki pokaz folkloru indiańskiego. Powrót do miasta Meksyk na nocleg.

3.      Śniadanie. Przejazd do Narodowego Muzeum Antropologii i Historii, gdzie są wspaniałe zbiory archeologiczne i etnograficzne dotyczące dawnych i współczesnych Indian meksykańskich, najlepsze tego rodzaju muzeum na świecie. City tour po Centrum Historycznym ( m.in. Plac Zocalo, Pałac Narodowy, Katedra Metropolitarna). Msza św. w Katedrze. Przejazd do południowej dzielnicy miasta, Xochimilco i przejażdżka stylizowanymi gondolami po dawnych kanałach azteckich. Obiadokolacja . Nocleg.

4.      Śniadanie. Zwiedzanie, położonej na wzgórzu, dawnej stolicy cywilizacji Zapoteków – Monte Alban. Przejazd malowniczą drogą, w scenerii charakterystycznych dla Meksyku kaktusów (krótka przerwa na zdjęcia) do „srebrnego miasta” Taxco. Wieczorem przyjazd do Taxco.

5.  Zwiedzanie Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta. Barokowym kościół Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Kolacja i nocleg.

6.  Śniadanie. Acapulco. Plażowanie (możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej). Kolacja i nocleg.

7.  Po śniadaniu przejazd do Bazyliki Matki Bożej w Guadalupe: Msza Święta. Pożegnanie z Sanktuarium. Kolacja. Przejazd na lotnisko. Odlot godz. 21.15 wylot .

8.  Planowy przylot do Krakowa o godz. 18.50.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot Kraków – Mexico City - Kraków
  • śniadania i kolacje wraz z napojami niegazowanymi
  • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
  • transport klimatyzowanym busem lub autokarem
  • hotele 3, 4* (standard meksykański) w Acapulco – meksykańska opcja ALL INCLUSIVE
  • pokoje dwuosobowe z łazienką
  • rezerwacja miejsc w kościołach lub w hotelach dla potrzeb codziennej Mszy Świętej

Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych
30-018 Kraków, Al.Słowackiego 44
tel/fax: +48 12 415 52 10, +48 12 632 60 07
NIP 9451029016, Regon 350823236