Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

PIELGRZYMKA z okazji 100 rocznicy urodzin

św. Jana Pawła II

17-25/10/2020

1. Dzień

Zbiórka o godz. 6.00 przy kościele. Błogosławieństwo na drogę. Przejazd przez Słowację do Austrii. Przyjazd do Wiednia w godzinach popołudniowych, wyjazd na Kahlenberg, gdzie w Kościele Św. Józefa rozpoczniemy Mszą Św. Pielgrzymkę, przypominając o Glorii Wiedeńskiej Polaków. Wyjazd w dalszą drogę do Włoch obiadokolacja i nocleg k/Tarvisio.


2. Dzień

Po śniadaniu jedziemy do Wenecji - przejazd Taxi wodnym na Plac Świętego Marka. W Bazylice odprawimy Mszę Św. lub w Padwie (msza św. w Bazylice św. Antoniego), spacer po mieście. Nocleg w okolicach Rimini. Zakwaterowanie w hotelu *** pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, obiadokolacja, nocleg.


3. Dzień

Śniadanie, po którym wyjeżdżamy do Loreto - Bazylika Domku Św. Rodziny. Przejazd do Manopello z cudownym obliczem Jezusa. Następnie jedziemy do Lanciano - miejsce Cudu Eucharystycznego na Mszę Św. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja i nocleg.


4. Dzień

Po śniadaniu pójdziemy do Bazyliki Matki Bożej Łaskawej na Mszę Świętą, następnie nawiedzimy klasztor, Nową Bazylikę i grób Św. Ojca Pio, muzeum poświęcone życiu św. Ojca Pio. Przejście na Drogę Krzyżową, czas wolny na modlitwę. Sanktuarium Św. Michała Archanioła na Monte San Angelo. Obiadokolacja i nocleg jw.


5. Dzień

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Pietrielciny – miasta urodzin św. o. Pio, nawiedzimy miejsca związane z życiem Świętego - rodzinny dom, miejsce Chrztu Św. Następnie przejazd na Monte Cassino - Opactwo Benedyktynów i Cmentarz Żołnierzy Polskich. Msza Św. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.


6. Dzień

Śniadanie. Wyjazd do Rzymu. Bazylika Św. Piotra - nawiedzenie Grobu Świętego Ojca Św. Jana Pawła II, Msza Św. w San Spirito. Spacer trasą turystyczną: Zamek Anioła, Most Anioła, Piazza Navona, Panteon, Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki. Przejazd do hotelu **/*** na obiadokolację i nocleg k/Rzymu.


7. Dzień

Śniadanie, po którym pojedziemy na Audjencję Generalną z Papieżem Franciszkiem /Jeżeli Papież będzie w Rzymie/, a potem dalsze zwiedzanie Rzymu: Pomnik Ojczyzny, Kapitol, Więzienie Marmertyńskie, Forum Romanum, Koloseum zewnątrz, Bazylika Santa Maria Magiore, Św. Piotra w okowach, Święte Schody, Bazylika Świętego Jana na Lateranie, Bazylika Św. Pawła za murami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


8. Dzień

Po śniadaniu przejazd do Cassia - Sanktuarium Św. Rity, a następnie do Asyżu. Nawiedzenie Bazyliki Św. Franciszka i Św. Klary, spacer uliczkami średniowiecznego Asyżu, Oratorium Małego Franciszka. Przejazd na obiadokolację i nocleg k/Rimini.


9. Dzień

Wczesne śniadanie. Msza Św. Przejazd przez Austrię i Słowację. Postój na posiłek we własnym zakresie. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.


Cena: od 780 PLN + 300 EUR u rezydenta we Włoszech

  • przejazd autokarem Lux, WC /awaryjnie/, barek, DVD,

  • podatek VAT w PLN ,

  • zakwaterowanie:

  • 1 nocleg HB k/Tarvisio,

  • 2 noclegi /HB/ k/Riminii,

  • 2 noclegi HB San Giovanni Rotondo,

  • 3 noclegi /HB/ w okolicach Rzymu /napoje do kolacji płatne dodatkowo/

  • ubezpieczenie NNW, KL AXA,

  • opieka pilota/przewodnika i osoby duchownej na trasie,

  • parkingi na trasie i opłaty drogowe, wjazdy turystyczne


Podczas przejazdu wyświetlane są filmy o tematyce religijnej i turystycznej przedstawiające zwiedzane miejsca.


Cena aktualna przy 40 osobach płacących. Nie zawiera obowiązkowych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, audio-przewodnika, przewodników lokalnych i biletów komunikacji miejskiej w Rzymie i realizacji programu /80 EUR/ w tym około 20 EUR Wenecja-Taxi po Canale Grande, statek opłata turystyczna i parkingowa oraz nie wymienionych w ofercie świadczeń.


Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

ZAPRASZAMY!!