Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

PIELGRZYMKA - ZIEMIA ŚWIĘTA - Śladami Jezusa

TERMIN: 14/03 - 21/03/2020, inne terminy na zamówienie

CENA: 3190 PLN + 150 USD (realizacja programu)

PROGRAM:

1 dzień:

POLSKA -TEL AVIV.
Przylot do Tel Avivu. Przejazd w kierunku Tyberiady. Po drodze Cezarea Nadmorska - port i miasto założone przez Heroda Wielkiego, Hajfa-port i jedno z najstarszych miast basenu morza Śródziemnego, wizyta na Górze Karmel, Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Tyberiady.

2 dzień:

NAZARET - KANA - GÓRA TABOR - TYBERIADA
Śniadanie. Przejazd do Nazaretu - Bazylika Zwiastowania oraz Dom św. Józefa, następnie wizyta w Kanie Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Naim - miejsce uzdrowienia chłopca. Specjalnymi taksówkami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale wraz z Mojżeszem i Eliaszem. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:

GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - TABGHA YARDENIT - TYBERIADA
Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą kazanie na Górze. Dalej do Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Następnie Tabgha - kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół "Prymatu św. Piotra" na brzegu Kinneretu - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Yardenit, baptysterium - tradycyjne miejsce chrztu pierwszych chrześcijan nad rzeką Jordan, odnowienie Sakramentu chrztu Świętego. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie na kolację i nocleg.

4 dzień:

BETANIA - JERYCHO.
Śniadanie. Przejazd przez dolinę Jordanu na pólnocnozachodni brzeg Morza Martwego, kąpiel dla chętnych. Następnie Jerycho - najstarsze miasto na świecie. Góra Kuszenia i Sykomora drzewo Zacheusza. Betania - Sanktuarium Łazarza, Marty i Marii, grób Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Jerozolimie.

5 dzień:

BETLEJEM - JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto, Bazylika Wiebowstąpienia i kościól "Pater Noster - Ojcze nasz". Dominus Flevit Pan Zapłakał, następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii Wszystkich Narodów. Następnie 14 stacji Drogii Krzyżowej Via Dolorosa, z których 5 ostatnich znajduje się na terenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień:

BETLEJEM - JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Betlejem - miejsce narodzenia Jezusa. Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Pole Pasterzy. Powrót do Jerozolimy - Góra Syjon, Stare Miasto (ormiańska część), Wieczernik, Grób Króla Dawida, Kościół Zaśnięcia N. M. Panny (żydowska część), Ściana Płaczu. Meczet El AQCA. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jerozolimie lub w Betlejem.

7 dzień:

JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem, Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Po południu zwiedzanie Nowej Jerozolimy: Knesset (Parlament). Menora (Świecznik Siedmioramienny), Yad Vashem (pomnik ofiar Holokaustu).

8 dzień:

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Po drodze Emaus. Wylot, transfer do Polski.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

ŚWIADCZENIA:

  • 7 noclegów w hotelach - pokoje 2 os z łazienkami,
  • wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacja w formie bufetu) - zgodnie z programem,
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • opieka przewodnika miejscowego, duchowego i pilota wycieczek,
  • przelot Katowice - Tel Aviv - Katowice,
  • komfortowy autokar w Izraelu,
  • wstępy do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, napiwki,
  • transfer na lotnisko,
  • wstępy i ofiary do nawiedzanych obiektów.


Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych
30-018 Kraków, Al.Słowackiego 44
tel/fax: +48 12 415 52 10, +48 12 632 60 07
NIP 9451029016, Regon 350823236