Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image

PROGRAM PIELGRZYMKI DO WILNA (kwiecień 2020 r. lub do uzgodnienia)

1 dzień:

Zbiórka o godz. 6.00 przy kościele Parafialnym, Błogosławieństwo na drogę. Następnie wyjeżdżamy do Świnic Warckich i Głogowca. Nawiedzanie domu rodzinnego św. Faustyny i kościoła parafialnego, Msza Św. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Siemiatycz u Sióstr Karmelitanek w Domu Pielgrzymkowym.

2 dzień:

O godz. 7.30 Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Wilna. Po drodze Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie i Góra Krzyży. Przyjazd do Kowna. Zwiedzanie Starówki, Ratusza zwanego „Białym Łabędziem”, Katedry. Spacer nad Niemnem. Obiadokolacja w Kownie, przejazd na nocleg do Wilna w hotelu ***.

3 dzień:

Śniadanie, po którym wyruszamy na zwiedzanie Wilna – msza św. w Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. Nawiedzamy miejsca związane z życiem św. Faustyny: Kościół Św. Ducha, w którym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, kościół św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, zabytki i polonica przy ul. Zamkowej, Zaułek Bernardyński, Uniwersytet i Alumnat, Katedra. Powrót na obiadokolację i nocleg. Wieczorny spacer po Wilnie w ośrodku rekreacyjnym Belmondo lub spotkanie w Galerii Polskiej z Polakami (20 EUR).

4 dzień:

Śniadanie, msza św. godz. 9.30 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia w byłej pracowni E. Kazimirowskiego, gdzie był namalowany pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego. Po wykwaterowaniu z hotelu dalsze zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rosie – Mauzoleum Marszałka Piłsudskiego i groby znanych Polaków, Góra Trzech Krzyży - podziwiamy panoramę Wilna. Nawiedzenie Kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu. Przejazd do Trok – historycznej stolicy Litwy. Zwiedzamy zamek Witolda z zewnątrz, rejs statkiem po jeziorze Gawle (20 EUR wraz z karaimskimi pirogami i rosołkiem), spacer ulicą Karaimską, świątynia Karaimów, pomnik św. Floriana. Czas wolny na zakupy bursztynowych pamiątek. W godz. popołudniowych wyjazd do kraju. Nocleg i obiadokolacja k/Augustowa.

5 dzień:

Po śniadaniu przyjazd do Sokółki, gdzie nawiedzimy kaplicę Cudu Eucharystycznego. Msza Św. Następnie pojedziemy do Białegostoku – miasta bł. ks. Sopoćko - Kościół Bożego Miłosierdzia. W Krakowie będziemy wieczorem.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Cena: od 680 PLN + 100 EUR płatne na miejscu u przewodnika w Kownie (w zależności od rodzaju hotelu).

Cena obejmuje:

  • autokar LUX,

  • ubezpieczenie NNW, KL,

  • opieka pilota i o. duchownego na trasie,

  • podatek VAT od PLN,

  • 1 nocleg w Siemiatyczach,

  • 2 noclegi w Wilnie,

  • 1 nocleg k/Augustowa,

  • 4 śniadania,

  • 4 obiadokolacje,

  • opłaty drogowe, parkingi.

Obligatoryjnie 20 EUR przewodnik w Wilnie, Kownie, Trokach, nagłośnienie słuchawkowe, wstępy.

ZAPRASZAMY!!