Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image
Image Image Image Image Image Image Image Image

DIDIM RIWIERA EGEJSKA - "WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ"

wczasy + zwiedzanie 14 dni - autokar

Wypoczynek na Egejskiej Riwierze, Efez - wspaniałe, starożytne miasto
Pamukkale - "Bawełniany Zamek", Istambuł - dawna, magiczna stolica Turcji

TERMIN: do uzgodnienia

CENA: do uzgodnienia

DIDIM to malowniczy kurort, położony w pięknej zatoce Morza Egejskiego. Miejsce znane w starożytności ze wspaniałej wyroczni Apollina, której ruiny stanowią do dziś niebywałą atrakcje turystyczną. W ciągu dnia największym atutem miasta jest szeroka, wijąca się złota plaża "Altinkum" i kryształowe czyste morze - wymarzone miejsce do opalania, pływania i uprawiania sportów wodnych. Wieczorem tętniąca życiem nadmorska promenada z licznymi kawiarniami, dyskotekami i klubami nocnymi zachęca do spacerów. Didim stanowi doskonałą bazę wypadową dla wycieczek do tak atrakcyjnych miejsc jak: Priene, Efez, Bodrum, Kusadasi i inne.

HOTELE W DIDIM
Bardzo ładnie położone, blisko piaszczystej plaży (max ok. 100 - 300 m), mieszczące się zawsze w centrum turystycznym Didim - Altinkum w okolicach deptaku, przy którym usytuowane są sklepy, kawiarnie, puby. Pokoje standardowo wyposażone - 2, 3 ewentualnie 4 osobowe, z balkonami (widok na basen, miasto lub morze) z pełnym węzłem sanitarnym, z opcjonalną indywidualną klimatyzacją (płatną dodatkowo ok. 3 euro / dobę / pokój). W hotelach do dyspozycji gości: basen, recepcja z sejfem, restauracja, sala telewizyjna, kawiarnia w holu, basen z brodzikiem dla dzieci, bar przy basenie (leżaki i parasole przy basenie gratis!).

Wyżywienie: HB, śniadania - bufet, obiadokolacje: zupa + drugie danie serwowane + bufet przystawkowy - deserowy (napoje do kolacji płatne dodatkowo).
Obsługa w języku angielskim i niemieckim

PROGRAM:

1 dzień:

Wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię.

2 dzień:

Przejazd przez Bułgarię, przekroczenie granicy tureckiej w Edirne. Miasto w czasach rzymskich, było przystankiem w drodze do Stambułu (wówczas Bizancjum). Potem zostało drugą, po Bursie, stolicą imperium osmańskiego i punktem wypadowym wypraw wojennych do Europy. Krótki postój. Nocleg w okolicach Cieśniny Dardanele.

3 dzień:

Po śniadaniu przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele i przywitanie z Azją. Przejazd do Didim. Po drodze zwiedzanie Troi - miasto króla Priama - mitycznego Ilionu, rozsławionego przez Homera w Iliadzie. Krótki postój w antycznym Pergamonie, gdzie zwiedzimy Asklepiejon z dobrze zachowanymi zabytkami. Pergamon był niegdyś stolicy potężnego Królestwa. Stąd pochodzi monumentalny Ołtarz Zeusa, znajdujący się obecnie w berlińskim muzeum. Tutaj wynaleziono pergamin i stworzono jedną z największych bibliotek starożytności. Przyjazd do Didim wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4 - 9 dzień:

Pobyt wypoczynkowy nad Morzem Egejskim w Didim. Miejscowość ta była znana już w starożytności ze wspaniałej świątyni Apollona i znajdującej się tutaj drugiej, co do ważności (po Delfach) wyroczni. Obecnie jest to prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny pełen hoteli, restauracji, piaszczystych plaż i wielu innych atrakcji. Podczas pobytu możliwość skorzystania z atrakcyjnego programu fakultatywnego.

10 dzień:

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Pamukkale. Po drodze - krótkie zwiedzanie Miletu, który był w starożytności ważnym ośrodkiem nauki i handlu (wstęp płatny indywidualnie - ok. 2 EUR). Przyjazd do Pamukkale. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie niezwykłych atrakcji Pamukkale - jeden z cudów świata natury - gorące, lecznicze źródła i śnieżnobiałe baseny powstałe z wapiennych osadów (wstęp ok. 5 EUR - śnieżnobiałe tarasy i starożytne miasto Hierapolis). Kolacja, nocleg.

11 dzień:

Po śniadaniu wyjazd do Istambułu, przejazd przez most nad cieśniną Bosfor (ponad 800 m) łączący Europę z Azją. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

12 dzień:

Po śniadaniu zwiedzanie Starego Miasta. Istambuł to dawny Konstantynopol - stolica Cesarstwa Bizantyjskiego, a potem Imperium Osmańskiego. Zwiedzanie: kościół - muzeum Hagia Sofia, Błękitny Meczet, pałac cesarski Topkapi, Hipodrom, a dla chętnych - rejs statkiem po Bosforze. Po południu czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze. Dla zainteresowanych "Wieczór Turecki" w restauracji nad Bosforem. Kolacja, nocleg.

13 dzień:

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14 dzień:

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

ŚWIADCZENIA:

  • 11 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2, 3 - os. z łazienkami: 1 nocleg w okolicach Cieśniny Dardanele, 7 noclegów w Didim, 1 nocleg w Pamukkale, 2 noclegi w Istambule.
    W Didim zakwaterowanie w niedużych, kameralnych hotelach, położonych w centrum turystycznym Didim - Altinkum, w odległości ok. 100 - 400 m od plaży. Pokoje 2, 3 - os. z łazienkami, balkonami i możliwością dostawki. Pokoje wyposażone w klimatyzację, płatną fakultatywnie ok. 3 EUR/pokój/dzień. Do dyspozycji gości: recepcja z sejfem, basen hotelowy (leżaki i parasole przy basenie - gratis), drink bar.
  • Wyżywienie: 2 x dziennie w restauracjach hotelowych (11 śniadań i 10 kolacji). Śniadania kontynentalne i obiadokolacje (napoje do kolacji płatne dodatkowo). Pierwszy posiłek - śniadanie w okolicach Gelibolu, ostatni posiłek - śniadanie w Istambule.
  • Transport: autokar z toaletą, video, barkiem i klimatyzacją.
  • Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

CENA NIE ZAWIERA:
Ubezpieczenia NNW i KL; opłaty za wizę turecką płatną indywidualnie na granicy 10 EUR, napoi do obiadokolacji, kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 30-50 EUR), imprez fakultatywnych, a także ewentualnych kosztów dodatkowego programu w Istambule (rejs statkiem po Bosforze - ok. 15 EUR) W celu sprawnej realizacji programu część przejazdów po Istambule będzie realizowana środkami komunikacji miejskiej. Cena nie zawiera opłat - ok. 0,5 EUR za bilet.

Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych
30-018 Kraków, Al.Słowackiego 44
tel/fax: +48 12 415 52 10, +48 12 632 60 07
NIP 9451029016, Regon 350823236