Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image

BUŁGARIA - WYCIECZKAA

Sofia - Sozopol - Neseber - 12 dni

TERMIN: do uzgodnienia

CENA: do uzgodnienia

PROGRAM:

1 dzień:

Wyjazd z Krakowa. Przejazd tranzytem przez Słowację, Węgry, zakwaterowanie w okolicy granicy węgiersko - serbskiej, nocleg.

2 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sofii, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

Śniadanie, zwiedzanie Sofii, m.in.: Sobor Aleksandra Newskiego, Cerkiew patronki miasta Św. Sofii, Uniwersytet, Zgromadzenie Ludowe, dawny pałac carski, teatr narodowy, pałac kultury. Przejazd i zwiedzanie RIŁSKIEGO MONASTYRU - największego klasztoru w Bułgarii (2 EUR). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do PŁOWDIWU, krótki spacer po Starym Mieście. Następnie przejazd do Primorska, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień:

Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień:

Śniadanie, ok. godziny 13.00 wyjazd do SOZOPOLU, spacer po Starym Mieście. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień:

Śniadanie, czas wolny. W godzinach popołudniowych wycieczka do NESEBERU - starożytnego miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: zespołu ŚREDNIOWIECZNYCH CERKWI i OBWAROWAŃ. Ok. godz. 19.00 wyjazd na WIECZOREK FOLKLORYSTYCZNY z bogatym programem, regionalną kuchnią i bułgarskim winem (12 EUR); powrót do hotelu, nocleg.

8 dzień:

Śniadanie, całodzienny wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DOLINY RÓŻ, wizyta w muzeum. Przejazd do miejscowości SZYPKA (przez PRZEŁĘCZ SZYPKA - punkt widokowy, POMNIK WOLNOŚCI), zwiedzanie CERKWI WOTYWNEJ ŚW. MIKOŁAJA. Następnie wizyta w wiosce etnograficznej ETYR (3 EUR), zwiedzanie. Przejazd do DRIANOWSKIEGO MONASTYRU z XIII-XIV w., zwiedzanie (2 EUR). Dojazd do Weliko Tyrnowo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie WELIKO TYRNOWO - twierdza CAREWEC z WIEŻĄ BOLDWINA (3 EUR), SKAŁA STRACEŃ i CERKIEW ŚW. DYMITRA. Wyjazd w kierunku Sofii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry, Słowację.

12 dzień:

Powrót do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd autokarem (klimatyzacja, toaleta, barek, video);
  • 10 noclegów ze śniadaniami (pokoje 2, 3 os. z łazienkami);
  • 8 obiadokolacji;
  • opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem;
  • ubezpieczenie KL + NW.

Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Orientacyjne ceny podano w programie. Na wstępy należy przeznaczyć około 27 EUR.
Cena zawiera VAT od PLN, na życzenie program może być modyfikowany.
Dopłata do pokoju jednoosobowego.
UWAGA: POTRZEBNY PASZPORT.

Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych
30-018 Kraków, Al.Słowackiego 44
tel/fax: +48 12 415 52 10, +48 12 632 60 07
NIP 9451029016, Regon 350823236