Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WYCIECZKA Śladem Św. Pawła do GRECJI

Filippia, Kawala, Thesaloniki, Ateny, Kanał Koryncki, Mykeny, Epidavros, Nafplio, Delfy, Meteora

TERMIN: wrzesień 2020 r.

CENA: cena do uzgodnienia

PROGRAM:

1 dzień:

O godz. 6.00 zbiórka przy kościele Karmelitów na ul. Karmelickiej, po której nastąpi wyjazd z Krakowa. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię. Nocleg tranzytowy w Serbii.

2 dzień:

Śniadanie, po którym jedziemy w stronę Grecji do Kawalii. Przyjazd przez Filippi (ruiny więzienia św. Pawła, miejsce chrztu św. Lidii). Przyjazd do Korinos na obiadokolację i nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Salonik - miasta związanego ze św.Pawłem. Zwiedzanie miasta: łuk Galeriusza, Rotunda Św. Jerzego, Biała Wieża, Kościół Św. Dimitriusa. Przejazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej na obiadokolację i nocleg.

4 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Aten. Zwiedzanie stolicy Grecji: Akropol (12 EUR pakiet), Areopag, Agora rzymska i grecka, Plaka, Katedra, Parlament i uroczysta zmiana warty, stadion olimpijski. Przejazd do hotelu w Tolo; obiadokolacja i nocleg.

5 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Koryntu - w starożytności słynącego z luksusu i elegancji, gdzie Kanał Koryncki łączy wody morza Egejskiego i Jońskiego. Zwiedzanie Starego Koryntu - miasta, gdzie nauczał Św. Paweł, a do mieszkańców pisał listy apostolskie. Przejazd na obiadokolację i nocleg na Peloponezie.

6 dzień:

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Myken (wstęp 6 EUR) - stolicy Atrydów i tzw. Kultury mykeńskiej - Brama Lwic, grobowce kopułowe, Grób Agamemnona, pozostałości pałacu królewskiego. Przejazd do Epidavros (6 EUR) - ważnego w starożytnej Grecji ośrodka kultu Asklepiosa, boga sztuki lekarskiej i wspaniałego teatru (wstęp 9 EUR). Powrót na obiadokolację i nocleg w Tolo.

7 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Patras - miasta męczeńskiej śmierci św. Andrzeja lub rejs statkiem po morzu. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

8 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Delf - największego Sanktuarium Apolla w antycznej Grecji, następnie przejazd do Meteorów - zawieszonych w niebie klasztorów. Wizyta w manufakturze ikon bizantyjskich i regionalnych pamiątek. Obiadokolacja i nocleg w Kalambace.

9 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi, przejazd na Meteory - zawieszone między niebem a ziemią klasztory - zwiedzanie jednego z nich (4 EUR). Nocleg tranzytowy w Serbii lub na Riwierze Olimpijskiej .

10 dzień:

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez Macedonię, Serbię, Węgry, Słowację. Postój na posiłek we własnym zakresie. Przyjazd do Krakowa w godz. wieczornych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd autokarem Lux - klimatyzacja, WC, barek,
  • zakwaterowanie - 2 noclegi w hotelu*** w Korinos, 4 noclegi na Peloponezie i 1 w Kalambace (pokoje 2 ,3 - osobowe z łazienkami),
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji (napoje płatne dodatkowo),
  • opiekę pilota / przewodnika na trasie, opieka osoby duchownej,
  • ubezpieczenie NNW, KL,
  • podatek VAT,
  • 2 noclegi ze śniadaniem na terenie Serbii.

CENA NIE ZAWIERA:
biletów wstępu do wybranych obiektów ok. 30 EUR i przewodników lokalnych, oraz nie wymienionych w ofercie świadczeń.

UWAGI:
1. Wstępy (nie wszystkie obowiązkowe) uczestnicy pokrywają we własnym zakresie, na ten cel należy przeznaczyć ok. 30 EUR (Meteora, Akropol, wieczór grecki, grób Agamemnona, Mykeny, Epidavros, Delfy), młodzież do 16 lat gratis, studenci i seniorzy zniżki.
2. Pilot / przewodnik nie oprowadza po muzeach i stanowiskach archeologicznych.
3. Kalkulacja aktualna przy płacących 40 osobach. Istnieje możliwość modernizacji programu.

Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych
30-018 Kraków, Al.Słowackiego 44
tel/fax: +48 12 415 52 10, +48 12 632 60 07
NIP 9451029016, Regon 350823236