Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image

WYCIECZKA - HISZPANIA - ANDALUZJA W RYTMIE FLAMENCO

Barcelona, Saragossa, Madryt, Toledo, Kordoba, Sewilla, Granada, Walencja.

TERMIN: do uzgodnienia

PROGRAM:

1 dzień:

Wyjazd z Krakowa o godz. 5.00 - ul Kałuży k/ hotelu Cracovi. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Werony, nocleg.

2 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Całodzienny przejazd do Hiszpanii, zakwaterowanie w hotelu na Costa Brava, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

Śniadanie po którym wyjeżdżamy do Montserrat - zwiedzanie sanktuarium Czarnej Madonny. Następnie przejazd do Barcelony i spacer śladami Gaudiego - Katedra, Sagrada Familia (10 EUR), Park Guel, fakultatywnie muzeum Gaudiego. Nastepnie przechodzimy na La Rambla, Bari Ghotic - dzielnica gotycka, jedna z najstarszych w Barcelonie, pomnik Krzysztofa Kolumba, stadion olimpijski, Góra Montjuic. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień:

Śniadanie, po którym wykwaterujemy się i przejeżdżamy do Saragossy. Krótkie zwiedzanie miasta. Spacer po starówce, nawiedzenie Katedry (3 EUR). Przyjazd do hotelu w okolicy Madrytu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień:

Po śniadaniu wyjeżdżamy na całodzienne zwiedzanie Madrytu - stolicy Hiszpanii: Puerta del Sol, Plac Major, dawny targ, Pałac Królewski (12 EUR), ogrody Sabatini i Del Moro. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Prado (6 EUR), które należy do największych zbiorów malarstwa w całym świecie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miasta El Greco - Toledo. Zostało ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiać będziemy Katedrę ze wspaniałymi dziełami sztuki XVI wieku, Synagogę, mały meczet. Przejazd do Kordoby na obiadokolację i nocleg.

7 dzień:

Śniadanie po którym wykwaterujemy się i udamy się na zwiedzanie Kordoby. Jest ona najwspanialszym zabytkiem z czasów mauretańskich: Meczet La Mezquita (8 EUR), należący do największych w świecie. Alkazar - pałac władców chrześcijanskich, Synagoga (2 EUR). Dalszym etapem naszego zwiedzania będzie stolica Andaluzji - Sewilla. Zwiedzimy Katedrę z wieżą Gilarda (8 UR), dzielnicę żydowską, rezydencję Królewską z ogrodami (7 EUR) . Następnie pojedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu.

8 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do parku narodowego EL Torcal, gdzie podziwiać będziemy piękną przyrodę i formy skalne. Następnie przejedziemy do Grenady znanej jako ostatna twierdza arabska w okresie rekonkwisty w Hiszpanii. Zwiedzać będziemy rezydencję dawnych sułtanów arabskich Alhambrę (13 EUR), ogrody (5 EUR), Katedrę z kaplicą królewską (7 EUR). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Grenadzie.

9 dzień:

Po śniadaniu udamy się w dalszą drogę do Walencji, gdzie podczas spaceru po mieście nawiedzimy Katedrę (3 EUR), będziemy na giełdzie jedwabiu i w hali targowej. Przejazd na obiadokolację i nocleg na Costa Azahar.

10 dzień:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Blanes, spacer po najpiękniejszym nad morzem śródziemnym ogrodzie botanicznym (8 EUR) i rejs statkiem (15 EUR). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Costa Brava.

11 dzień:

Śniadanie i całodzienny wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Monako - spacer po mieście; oceanarium (15 EUR), Pałac Książęcy, ogrody, port jachtowy, Kaplica Św. Dewoty. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu liguryjskim.

13 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd przez Włochy do Polski.

14 dzień:

Przyjazd do Krakowa w godz. wieczornych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd autokarem klasy LUX,
  • 10 HB w hotelach **/*** w Hiszpanii (pokoje 2, 3 - osobowe z łazienkami),
  • 2 BB tranzytowe,
  • opieka pilota / przewodnika (nie oprowadza po muzeach)
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż.

Bilety wstępu we własnym zakresie ok. 120 EUR + 2 EUR - metro w Madrycie.