Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image

WYCIECZKA - KOWNO - WILNO

Śladami Adama Mickiewicza

TERMIN: do uzgodnienia

CENA: do uzgodnienia

PROGRAM:

1 dzień:

Zbiórka o godz .7.00 w umówionym miejscu. Przejazd do Warszawy - zwiedzanie stolicy z przewodnikiem miejskim: Starówka, Plac J. Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Siemiatyczach.

2 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Wilna. Przyjazd do Kowna. Zwiedzanie Starówki, Ratusz, Katedra spacer nad Niemnem i najsłynniejszą aleją litewską - Laisweis, obiadokolacja. Nocleg w Wilnie w hotelu klasy turystycznej lub schronisku młodzieżowym. Wieczorny spacer po Starówce.

3 dzień:

Śniadanie, po którym wyruszamy na zwiedzanie Wilna: Kaplica Matki BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ i miejsca związane z życiem Adama Mickiewcza. Kościół Św. Ducha, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu - perełka baroku; kościół św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, zabytki i "polonica" przy ul. Zamkowej, Zaułek Bernardyński i muzeum Adama Mickiewicza, Uniwersytet i Alumnat.

Następnie pojedziemy na Cmentarz na Rosie - Mauzoleum Marszałka Piłsudskiego i groby znanych Polaków. Góra Trzech Krzyży. Czas wolny na zakup pamiątek z bursztynu.

W miarę możliwości czasowych przejedziemy do Trok dawnej stolicy Litwy. W godz. wieczornych wyjazd do kraju. Nocny przejazd.

4 dzień:

Przyjazd do Krakowa w godzinach rannych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd autokarem Lux;
  • 1 nocleg w Siemiatyczach, 1 nocleg w Wilnie;
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje;
  • pilot / przewodnik; przewodnik miejski w Warszawie i Wilnie;
  • ubezpieczenie KL + NW.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych
30-018 Kraków, Al.Słowackiego 44
tel/fax: +48 12 415 52 10, +48 12 632 60 07
NIP 9451029016, Regon 350823236