Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image

TERMIN: 04-11 grudnia 2020 r. , 06-13 lutego 2021 r.

CENA: od 1790 PLN + 80 EUR (realizacja programu)

Malta –muzeum pod otwartym niebem


1. Dzień Zbiórka na lotnisku Kraków-Balice o godz. 15.20. Odprawa. Przelot na Maltę. Obiadokolacja i nocleg.


2. Dzień Po wczesnym śniadaniu przejście do pozostałości megalitycznej świątyni w Bugibba, a następnie pojedziemy do stolicy wyspy Valletty. Nawiedzimy Archikatedrę pod wezwaniem św Jana Chrzciciela z największym dziełem Caravaggio – ścięcie św. Jana. Następnie ogrody Baracca, Auberge de Castilla, Kościół św. Pawła Rozbitka z jego relikwiami. Malta była siedzibą Zakonu Kawelerów Maltańskich, a więc pójdziemy zwiedzić z zewnątrz Pałac Wielkiego Mistrza, Fort św. Elmo i wielki szpital. Atrakcją miasta jest piękna starówka. Spacer i czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu*** pokoje 2, 3 os. z łazienkami, obiadokolacja, nocleg.


3. Dzień Po śniadaniu przejedziemy nad Zatokę św Pawła, gdzie w 60 roku n.e. przypłynął św. Paweł. Następnie zobaczymy w Mosta Bazylikę Matki Bożej Zwycięskiej. Obiadokolacja, nocleg jw.


4. Dzień Po wczesnym śniadaniu przejazd promem na wyspe Gozo, gdzie zobaczymy prehistoryczny kompleks świątyń Ggantua, Sanktuarium Matki Boskiej w Ta Pinu, które jest najważniejszym centrum pielgrzymkowym na Malcie. W Xewkija zobaczymy Dome Church a w Dwejra tzw. trzy cuda natury Lazurowe okno, skałę Fungus - grzyba oraz wewnętrzne morze. W stolicy wyspy Victoria zobaczymy cytadelę i piękną katedrę. Czas wolny. Promem powrócimy na Maltę na obiadokolację i nocleg jw.


5. Dzień W tym dniu po śniadaniu zobaczymy atrakcje wyspy tzw. 3 miasta - Sengala, gdzie z punktu widokowego będziemy podziwiać panoramę Wielkiego Portu, następnie Birgu z pałacem Inkwizytora i kościołem św. Wawrzyńca oraz Caspicua. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg jw.


6.  Dzień Śniadanie, po którym jedziemy na wycieczkę do Marsaxlokk, odpoczynek nad morzem. Po powrocie spacer promenadą wzdluż Zatoki św Pawła, Bugibba i Qawra. Wieczorem obiadokolacja, nocleg jw.


7. Dzień Po śniadaniu przejazd do Mdina zabytkowego miasteczka Malty słynnego z murów obronnych, pięknej katedry i muzeum. Nawiedzimy również w Rabacie Grotę św Pawła, Katakumby z IV-V wieku n.e. Następnie pojedziemy na klify Dingli, potem dla chętnych megalityczne świątynie w Magar Błękitna Grota. Obiadokolacja i nocleg.


8. Dzień Po śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot do Polski.

Cena 1780 PLN + ok. 50 EUR /wstępy, prom na Gozo, wycieczka po wyspie, przejazdy po Malcie i Gozo, realizacja programu/


Cena zawiera:
* przelot Kraków - Malta - Kraków
* zakwaterowanie hotel *** 7HB. /napoje do kolacji płatne dodatkowo/.
* Ubezpieczenie NNW, KL AXA,
* opieka, rezydenta, pilota/przewodnika na trasie .

Cena nie zawiera obowiązkowych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz nie wymienionych w ofercie świadczeń. Sugerowane kieszonkowe - 50 EUR na wstępy, realizację programu i prom na Gozo. Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po muzeach i obiektach archeologicznych.


ZAPRASZAMY