Biuro Usług Edukacyjnych
  i Turystycznych BUM
image
Image Image Image Image Image Image Image Image

TURCJA Z KAPADOCJĄ

Gelibolu - Troja - Pergamon - Efez+ Maryemana - Pamukkale
- konya - Kapadocja - Istambuł

TERMIN: do uzgodnienia

CENA: do uzgodnienia

PROGRAM:

1 dzień:

Zbiórka uczestników pielgrzymki. Spotkanie z pilotem. Wyjazd w kierunku granicy. Przejazd przez Słowację, Węgry. Nocleg tranzytowy w Serbii.

2 dzień:

Dalsza jazda przez Bułgarię do Turcji. Postój (kolacja płatna indywidualnie), krótkie zwiedzanie Edirne, starożytnego Adrianopolu. Przejazd w okolice Gelibolu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Następnie przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele, zwiedzanie Troi, miasta Króla Priama, gdzie znajdują się: replika konia trojańskiego oraz wykopaliska i małe muzeum. Przejazd do antycznego Pergamonu - jednego z "siedmiu zborów Apokalipsy wg Św. Jana", zwiedzanie ruin miasta słynącego niegdyś ze wspaniałej biblioteki i gimnazjonu. Dalszy Przejazd do Didim przez okolice, gdzie znajdowały się miejsca znane jako kolejne kościoły Apokalipsy: TIATYRA - dzisiejsze Aksehir, SMYRNA - dzisiejszy Izmir, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:

Śniadanie, pobyt wypoczynkowy w Kasadasi, przejazd do Didim - niegdyś miejscowość ta zamieszkana była głównie przez kapłanki i kapłanów słynnej w całym starożytnym świecie świątyni Apollina z drugą co do znaczenia po delfickiej wyrocznią, której wspaniałe ruiny stanowią do dziś niezwykłą atrakcję turystyczną. Wczasach antycznych odbywały się tu doroczne zjazdy wróżbitów i kapłanów. Dziś znany kurort Riwiery Egejskiej z ładnymi, piaszczystymi plażami, ciepłym, czystym morzem i tętniącą życiem nadmorską promenadą, która szczególnie w nocy kusi muzyką, dobiegającą z licznych pubów, kawiarni i dyskotek, oraz wystawami sklepów ze złotem i odzieżą, a także wielojęzycznym tłumem turystów. Didim stanowi doskonałą bazę wypadową dla wycieczek do tak znanych miejsc, jak choćby Pamukkale, Efez, Milet, Bodrum.

5 dzień:

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Selczuku: ruin, wspaniałej niegdyś bazyliki z grobowcem Św. Jana, Meczetu Isa Beja, Artemizjonu, Meryemany - miejsca, gdzie ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boska, oraz najlepiej zachowanych w basenie Morza Śródziemnego ruin starożytnego miasta - Efez, w którym nauczał Św. Paweł. Powrót do hotelu w Didim. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień:

Śniadanie. Przejazd do PAMUKKALE, po drodze zwiedzanie Miletu, następnie starożytne Hierapolis - miejsce śmierci św. Filipa. Zwiedzimy m.in.: antyczne sanatorium, amfiteatr; spacer po kaskadach wapiennych, zwanych "Bawełnianym Zamkiem". Możliwość kąpieli w basenie Kleopatry z wodą termalną. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Pamukkale.

7 dzień:

Śniadanie przejazd do Konyi - starożytne Ikonium (miejsce, które odwiedził Św. Paweł), ważne centrum religijne, siedziba i miejsce spoczynku założyciela słynnego zakonu Wirujących Derwiszów Mevlany. Dalszy przejazd do Kapadocji, kolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień:

Po śniadaniu zwiedzanie Kapadocji: Goreme (muzeum "Pod Gołym Niebem", Kościół Św. Barbary, Kosciół Jabłka, Kościół Tokali, Ciemny Kościół), Avanos (słynne z produkcji alabastru i garncarstwa). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9 dzień:

Śniadanie. Zwiedzanie Derinkuyu (podziemne miasto), wąwozu Ihlara oraz Urgup. Powrót do hotelu. Kolacja. Po kolacji dla zainteresowanych "noc turecka". Nocleg. Śniadanie. Zwiedzanie Derinkuyu (podziemne miasto), wąwozu Ihlara oraz Urgup. Powrót do hotelu. Kolacja. Po kolacji dla zainteresowanych "noc turecka". Nocleg.

10 dzień:

Śniadanie. Wyjazd z Kapadocji. Przejazd przez Ankarę. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Przejazd do Istambułu przez most nad Cieśniną Bosfor (ponad 800 m), łączący Europę z Azją. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

11 dzień:

Śniadanie, zwiedzanie z pilotem Starego Miasta Istambułu - Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, Hipodrom, a dla chętnych - rejs statkiem po Bosforze (fakultatywnie). Po południu czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze. Kolacja, nocleg.

12 dzień:

Śniadanie dalsze zwiedzanie Istambułu, czas wolny na zakupy, wieczorem wyjazd w drogę powrotną.

13 dzień:

Przejazd i przyjazd do kraju w godzinach nocnych lub nad ranem w 14 dniu pielgrzymki.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

ŚWIADCZENIA:

  • 10 noclegów w hotelach **/*** wg programu'
  • 10 śniadań i 9 obiadokolacji wg programu;
  • opieka pilota polskiego i licencjonowanych przewodników lokalnych;
  • ubezpieczenie NNW, KL;

CENA NIE ZAWIERA:

- wizy tureckiej - 10 EUR;
- kosztów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 80 - 100 EUR/os.;
- cen ewentualnych imprez fakultatywnych
- ubezpieczenia.

UWAGA: można zrobić nocleg tranzytowy na terenie Serbii - dodatkowy koszt: ok. 20 EUR z BB, nocleg ten nie powoduje zmiany programu.

Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych
30-018 Kraków, Al.Słowackiego 44
tel/fax: +48 12 415 52 10, +48 12 632 60 07
NIP 9451029016, Regon 350823236